Dlaczego 2-letnie dziecko często ma infekcje?

Witam, moje dwuletnie dziecko często łapie infekcję górnych dróg oddechowych. Czy w przypadku oskrzeli mogę inhalować go Zabłocka mgiełką solankową? Jeśli tak to proszę powiedź mi czy konieczne jest rozcieńczanie takiej mgiełki. Znajoma polecała mi też kąpiel dziecka w takiej mgiełce. Jak dużo tego preparatu dodawać do wody? Dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

W celu nawilżających inhalacji bezpieczniej będzie wykonać inhalację np. z preparatu Ectodose lub Nebu Hialuronic. Roztwory soli fizjologicznej (i innych soli) o stężeniu 3% i większe mogą wywoływać obturację oskrzeli. W razie wątpliwości najlepiej omówić je z lekarzem pediatrą. Częste infekcje górnych dróg oddechowych również warto by omówić z lekarzem.