Dlaczego 4-letnie dziecko bolą oczy?

Witam, mój 4-letni syn skarży się na " ból" oczu (w gruncie rzeczy nie wiemy czy go boli czy swędzi). Często wtedy trze oczy i nos . Byliśmy już u dwóch okulistów, którzy stwierdzili ze wzrok ma dobry i nie widza nic niepokojącego. Robiliśmy RTG zatok przy nosowych, które też wyszły dobrze. Miał robione testy alergiczne ( skórne , panel alergiczny oraz IGE ) które też wyszły dobrze. Synek miał z powodu uderzenia głowy robiony TK w którym opisie mam : " Masywne zgrubienie zatok szczękowych. Niewielkie zgrubienie śluzówek w sitowiu i zatokach klinowych. Gorsze upowietrznienie komórek pneumatycznych wyrostka sutkowego lewej kości skroniowej" Nie wiemy czy to możne mieć coś wspólnego z tym oczami. Sami nie wiemy gdzie jeszcze szukać pomocy do jakiego lekarza lub jakie badania jeszcze zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana konsultacja otolaryngologa dziecięcego.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.