Dlaczego akurat w nocy puls tak bardzo skacze?

Witam, jestem w 28 tc ciąży, od 2 tygodni męczy mnie bezsenność, a mianowicie nie mogę spać przez wysoki puls..dzis zanim poszłam spać wynosił on 89, a w nocy obudziłam się z kołataniem, poszłam zmierzyć ciśnienie i wyszło 99/66 i puls 116 i migala arytmia .. do tego było mi trochę niedobrze na żołądku i strasznie chcialo mi sie pić.. nie spałam cała noc, dopiero ok. 5 rano puls się uspokoił.. dlaczego tak jest? Dlaczego akurat w nocy puls tak bardzo skacze, podczas odpoczynku?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczny zapis ekg praz założenie holtera na 24 h aby zobrazować w zapisie rytm serca i jakie są to zaburzenia proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego ciąże