Dlaczego Augmentin nie zadziałał na zapalenie płuc u dziecka?

4latekKaszle2mc,szczeg.nocą.Diagn.pediatrów"czysty".Na4wiz.pediatraZaleciłRTG kl.pierś. podejrz.zapal.płuc,dostał AugumentinEs-10dni.W poł.leczenia przestał kaszleć,gdySkończyłAntyb.kaszel wrócił.Diagn.pulmonologa:zdrowy,kaszel jest.Wizyta uPediatry,stan podgorączk,diagn.:przekrwionaTylnaŚc.gardła,zal:larynolog.Ten stw.przerośn.3migdał,dałZinat.Pojawił sieBól wKl.pierś.Laryng:katar w uszach,robić baloniki,2tyg po antyb.wymaz zGardła iNosa.Wczoraj wiecz.skończyliśmy antyb, nocą pojawił sięBólUcha

warto zrobić badania w kierunku zaburzeń odporności, należałoby skupić się na wzmocnieniu organizmu i odporności Synka, a jak wygląda konsultacja alergologa?