Dlaczego aż tak spóźnia mi się miesiączka?

Witam, mam 19 lat. Mam pewien problem - spóźnia mi się miesiączka. Ostatnią miesiączkę miałam 4 lutego i to był 29 dzień cyklu. U mnie to normalnie, że trwa nawet do tygodnia. Nie mam zbytnio regularnych miesiączek, ale tym razem bez przesady. Powinnam dostać miesiączkę koło 4 marca (29 dzień cyklu) i jej nie dostałam, ale z tego względu, że nie mam bardzo regularnych spodziewałam się, że może będzie dzień lub dwa później. Jednak jest już 36 dzień cyklu i martwię się niesamowicie. Jednak... współżyłam z chłopakiem 3-4 razy w lutym, używając prezerwatyw za każdym razem i za każdym razem gumka była w porządku, cała i nawet, niestety tak mam, że sprawdzamy czy jest cała, wlewając wodę, i z każdą było OK, i za każdym razem przed wytryskiem penis był i tak wyjmowany z pochwy. Ostatni raz, tj., 17 lutego, kiedy współżyliśmy na drugi dzień dostałam lekkiego plamienia, które utrzymywało się kilka dni. Zadzwoniłam do ginekologa i powiedział, że prawdopodobnie mogła mi pęknąć śluzówka. I od tamtej pory nie współżyliśmy. Piersi mnie bolą zawsze kilka dni przed miesiączką i bolały mnie przed 4 marca, ale i do tej pory bolą. Nie wiem, co mam myśleć... rozumiem, że może się spóźniać, ale bez przesady... Czy to może mieć związek z tym plamieniem po stosunku? I to chyba wykluczone, żebym była w ciąży skoro wszytko było w porządku podczas stosunków? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli prezerwatywa nie pękła/nie zsuneła się, to ciąża jest mało prawdopodobna. Nie powinni jednak Państwo sprawdzać prezerwatyw w wyżej opisany sposób, gdzyż może to prowadzić do ich uszkodzeń.

Proponuję wykonać test ciążowy (najprawdopodobniej będzie negatywny) i udać się na wizytę do swojego ginekologa celem ustalenia przyczyn zaburzeń miesiączkowania.