Dlaczego bardzo boli mnie ucho?

Witam, ostatnio trafiłam na SOR z ogromnym bólem głowy, robiono mi różne badania oraz mierzono temperaturę w uchu. Lekarz włożył mi termometr do ucha, nie widziałam, żeby wcześniej założył nową osłonkę, dopiero po zmierzeniu zdjął osłonkę i wyrzucił ją. Wieczorem po wyjściu ze szpitala zaczęło pobolewać mnie ucho. Czy jest możliwe zakażenie mnie jakąś bakterią, grzybicą lub wirusem poprzez brudna osłonkę? Myślę, że przed mierzeniem temperatury na termometrze nie powinno być osłonki, dopiero przed badaniem zakłada się nową. Od wczoraj używam kropli Ototalgin, czy jest to na razie wystarczające? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, czeka mnie wyjazd i trochę się denerwuję. Pozdrawiam

celowa jest rekonsultacja dobrego laryngologa Najlepszą i z bogatą wiedzą jest Pani Profesor Ewa Jaworowska , przyjmuje w Szczecinie w Poradni LARMED. Pozdrawiam