Dlaczego będąc na diecie nadal tyję?

Parę dni temu opisywałam mój przypadek: (6 luty 2010, godz. 22:44 aloala Stosuję dietę portal. Schudłam w ciągu dwóch miesięcy 8 kilo, od dwóch miesięcy już nic nie chudnę, wręcz przeciwnie, jestem na diecie któryś miesiąc, a przytyłam 5 kilo! Nie ćwiczę intensywnie, aby mogła mi się rozwinąć tkanka mięśniowa, a też nie jestem przed miesiączka. z reszta waga taka utrzymuje się jakiś czas. Mam 169 i ważę obecnie 59 kilo, mam 17 lat, a półtorej miesiąca temu było 53 kilo i czułam się, że wyglądałam dobrze. Tymczasem nie wiem co zrobić? Nic się w mojej diecie nie zmieniło, może od czasu do czasu pozwalam sobie na owocowe jogurty, ale doczytałam, że można raz na jakiś czas + jem więcej białka i warzyw. Nie biorę tabletek, miałam robione badania, wszystko jest w normie, więc nie mogę odnaleźć przyczyny przytycia. Proszę o pomoc, bo jestem strasznie rozczarowana i zdołowana dodatkowymi kilogramami, do tego dodam, że chciałabym ważyć mniej niż 53 kilo, a to ''coś'' mi na to nie pozwala. Pozdrawiam, proszę o radę! ). Tymczasem od tygodnia, co drugi dzień chodzę na siłownię i basen, na co przeznaczyłam ok. 7h w tym tygodniu i niestety znów przytyłam. Jem ok. 1400 kcal dziennie, nie głoduję, nie przejadam się, a jem optymalnie. Nie mam pojęcia dlaczego dieta protal przestała działać, tylko wręcz przeciwnie - tyję. Może powinnam zmienić dietę? Co zrobić, żebym zaczęła znów chudnąć, a przynajmniej przeszła do poprzedniej wagi? Parę dni temu opisywałam mój przypadek: (6 luty 2010, godz. 22:44 aloala Stosuję dietę portal. Schudłam w ciągu dwóch miesięcy 8 kilo, od dwóch miesięcy już nic nie chudnę, wręcz przeciwnie, jestem na diecie któryś miesiąc, a przytyłam 5 kilo! Nie ćwiczę intensywnie, aby mogła mi się rozwinąć tkanka mięśniowa, a też nie jestem przed miesiączka. z reszta waga taka utrzymuje się jakiś czas. Mam 169 i ważę obecnie 59 kilo, mam 17 lat, a półtorej miesiąca temu było 53 kilo i czułam się, że wyglądałam dobrze. Tymczasem nie wiem co zrobić? Nic się w mojej diecie nie zmieniło, może od czasu do czasu pozwalam sobie na owocowe jogurty, ale doczytałam, że można raz na jakiś czas + jem więcej białka i warzyw. Nie biorę tabletek, miałam robione badania, wszystko jest w normie, więc nie mogę odnaleźć przyczyny przytycia. Proszę o pomoc, bo jestem strasznie rozczarowana i zdołowana dodatkowymi kilogramami, do tego dodam, że chciałabym ważyć mniej niż 53 kilo, a to ''coś'' mi na to nie pozwala. Pozdrawiam, proszę o radę! ). Tymczasem od tygodnia, co drugi dzień chodzę na siłownię i basen, na co przeznaczyłam ok. 7h w tym tygodniu i niestety znów przytyłam. Jem ok. 1400 kcal dziennie, nie głoduję, nie przejadam się, a jem optymalnie. Nie mam pojęcia dlaczego dieta protal przestała działać, tylko wręcz przeciwnie - tyję. Może powinnam zmienić dietę? Co zrobić, żebym zaczęła znów chudnąć, a przynajmniej przeszła do poprzedniej wagi?
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Ciężko odpowiedzieć konkretnie na Pani pytanie, gdyż nie opisała Pani dokładnie swojego menu.
Na pewno warto udać się do lekarza.
Być może przyczyną jest jakaś choroba, np. niedoczynność tarczycy.
Na podobne pytania udzielono odpowiedzi w następujących wątkach:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dieta-portal-a-przybranie-na-wadze
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czemu-tyje
 Dobrze gdyby zaczęła Pani monitorować zmiany w obwodach ciała.
Ze swojej strony polecam Pani skorzystanie z zaleceń zawartych w Piramidzie Zdrowego Żywienia.
Są one dostępne na stronie Instytutu Żywności i Żywienia.
Pozdrawiam