Dlaczego blizna po cesarce pękła?

Mam 35 lat 6 tyg temu ur poprzez cc podczas cięcia pękła mi blizna mimo że poprzednie cc było 7 lat temu dziś dostałam chyba miesiaczke czy to możliwie że tak szybko czy to może od noszenia dziecka jakieś przeciążenie już mnie nie boli bardziej narzekam na kręgosłup nie karmie piersią...

Lek. Wojciech Zygmunt

Blizna nie ma struktury mięśnia macicy. Jest zbudowana z mniej odpornej na rozciąganie tkanki łącznej. Największe ryzyko pęknięcia występuje oczywiście, jeżeli ciąża występuje jedna po drugiej, zdarza się jednak, że takie pęknięcia występują, gdy odstępy między ciążą są dłuższe. Nie można jednoznacznie wskazać przyczyny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.