Dlaczego błona w uchu jest zaczerwieniona po zapaleniu ucha?

Po zapaleniu ucha na kontroli lekarz stwierdził u dziecka nadal zaczerwienioną błonkę. Przepisał Avamys i thonsilan. Czy jest konieczne podawanie tych leków, dziecko nie ma kataru, oddycha przez nos, nie chrapie. Uszka są odetkane, słyszy juz normalnie. Czy błonka nie potrzebuje po prostu czasu, żeby wrócic do stanu pierwotnego?, to dopiero 5 dni po odstawieniu antybiotyku i całkowitym odetkaniu ucha. Proszę o rade, czy kupować ten Avamys i podawać dziecku czy czekać? Pzdrawiam Elżbieta K.

Avamys podajemy od 5 go roku życia jest to lek sterydowy który może zahamować wzrost dziecka. dobrzę że piszesz ,dobrze że się pytasz. Unikajcie lekarzy. to co oni robią ostatnio to jest masakra.