Dlaczego boję się podjęcia decyzji?

Witam, Mam problem z podjeciem decyzji czy mieszkac w kraju gdzie jest moja rodzina (jestem jedynaczka, a moja mama mieszka sama) czy zamieszkac z moimi partnerem w obcym kraju (w ktorym spędziłam 9 ostatnich lat). Niedlugo skoncze 34 lata i zalezy mi na tym, zeby miec wlasna rodzine, a moj partner wydaje sie byc odpowiednia osoba dla mnie. Moj problem polega na tym, ze boje sie podjecia takiej decyzji o mieszkaniu za granica na stale. Gdy tam mieszkałam bardzo tesknilam za mama. Dziekuje za odp

Dzień Dobry Pani,

Tak, jak Pani pewnie się domyśla, decyzję podejmie Pani sama.

Z mojej strony, inspiruję Panią, że zadaniem jednostki dorosłej jest zadbać o swoje życie i spełnienie po swojemu...

Z tego, co Pani napisała i domyślam się, że Pani Mama może być w średnim wieku
i pełna energii życiowej.
W związku z technizacją jest możliwość całodobowej komunikacji, z najbardziej odległymi zakątkami Świata.
Myślę, że dla Pani Mamy ważne jest Pani dobrostan psychiczny i fizyczny.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Życzę Pani tylko dobrych wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Anna Jurek Psycholog, Łódź

Szanowna Pani,
przed Panią poważna życiowa decyzja. Wybór między zamieszkaniem w innym kraju wraz z partnerem a pozostaniem w Polsce z mamą jest obarczony konwekwencjami, które będą miały na Panią wpływ przez, jak można się spodziewać, długi czas. W takiej sytuacji rozwaga jest bardzo wskazana, dobrze jest starannie rozważyć wszelkie "za" i "przeciw" przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Rozumiem, że Pani problem dotyczy nie tylko wyboru miejsca do życia. Ma Pani doświadczenie długiego pobytu za granicą, domyślam się że to nie stres albo obawa przed zmianą miejsca zamieszkania zajmują Pani uwagę. Być może czuje Pani, że wyjeżdzając opuszcza Pani mamę, być może czuje się Pani zobowiązana aby zostać z nią i otoczyć ją opieką, obawia się Pani również tęsknoty.
Z drugiej strony za wyjazdem przemawia Pani związek, miłość, lojalność wobec partnera a takze nadzieja na założenie własnej rodziny.
Tak wizja wyjazdu jak i pozostania w kraju budzą pewne emocje, nadzieje czy obawy. Choć zaden psychoterapeuta nie podejmie decyzji za Panią myślę, że pomocne byłoby spotkanie z takim właśnie specjalistą by mogła Pani spokojnie rozważyć swoje motywy, obawy i wybrać najlepsze dla Pani rozwiązanie.
Pozdrawiam serdecznie.