Dlaczego boję się sama zostać w domu?

Nie wiem co się ostatnio ze mną dzieje, ale od jakiegoś czasu strasznie boję się sama zostać w domu. Błagam mamę żeby nie wychodziła, albo żeby ktoś przyjechał bo jak jestem sama to od razu mam duszności, serce mi szybko bije, kręci mi się w głowie i czuję taka gule w gardle. Wszystko ustępuje jak ktoś wchodzi do domu. Nigdy tak nie miałam, potrafilam zostawać sama przez całe dnie i nic. A teraz aż mi wstyd że zachowuje się gorzej niż dziecko ale nie umiem sobie z tym poradzić. Co to może być?

Dzień dobry. Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe przeradzające się w ataki paniki. Brzmi groźnie, ale skutecznie wsparcie psychologiczne pozwala na wprowadzenie technik radzenia sobie z lękiem. Konieczna będzie jednak konsultacja z psychologiem celem diagnostyki przyczyn i wskazań do dalszych działań terapeutycznych. Pozdrawiam.