Dlaczego ból w podbrzuszu utrzymuje się tak długo, pomimo podjętego leczenia torbieli na jajniku?

Witam Mam 20lat, miesiąc temu zdiagnozowano u mnie 6cm torbiela na prawym jajniku, w szpitalu podjęto leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi, za 3 dni kończę blister tabletek. Od 6 dni dostaje paraliżująco silnych bóli w podbrzuszu, towarzyszy temu krwawienie podobne do miesiaczki. Po konsultacji ginekologicznej usg transwaginalnemu, Pani doktor stwierdziła że nie widzi żadnych niepokojących zmian, i wykluczyla miesiaczke. Dlaczego więc ból jest tak silny i utrzymuje się tak długo?

Lek. Michał Lenard

Trudno postawić diagnozę na odległość i bez zbadania. Sugeruję skonsultowanie problemu z drugim ginekologiem, który być może znajdzie przyczynę Pani objawów i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!