Kobieta , 34 lata Witam serdecznie,2 tygodnie temu zachorowałam na grypę z powikłaniami w postaci zapalenia oskrzeli.Brałam antybiotyk zinnat po którym nie było poprawy,a następnie Neloren w formie zastrzyków 2 razy dziennie przez 5 dni. Wróciłam do zdrowia,oskrzela czyste,mam doskonały apetyt,ale dokuczają mi bóle mięśni nóg.Czy ma to związek z przebytą infekcją?Czy mam powody do niepokoju?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Grypa – Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych, gdzie istnieje duże ryzyko spotkania chorej osoby.
  • Zapalenie oskrzeli – Zapalenie oskrzeli to choroba wirusowa lub bakteryjna (jest w 90 proc. wywoływana przez wirusy, w 10 proc. przez bakterie), często spotykana u dzieci.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: