Dlaczego bolą mnie jądra?

Mam problem z bólem jąder po masturbacji bez wytrysku. Mam 13 lat i jak się pewnego dnia masturbowałem to rano następnego dnia miałem dziwny ból jąder. Czasami ten ból utrzymywał się przez kilka dni. Czasem na kilkadziesiąt minut przestawało boleć, lecz później wracało. Przy wcześniejszych masturbacjach nie było takich objawów. Czy jest to niebezpieczne? Jak byłem u chirurga to mi powiedział, że mogą to być żylaki powrózka nasiennego. Zrobiłem badanie moczu i wszystko na wyniku było ok. Nie wiem, czy już mam spermę. Sorry jak był już taki temat, ale chciałbym być pewien. Usg nic nie wykazało i żylaki chirurg wykluczył. A przed lekarzem i rodzicami trochę głupio się przyznać o masturbacji. Macie może jakąś radę na to jak to wyznać albo powiedzieć w inny sposób? Może jest jakieś wytłumaczenie bólu bez konieczności pójścia do lekarza? Za odpowiedź dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ból jąder może być spowodowany poprzez:

- skręt powrózka nasiennego i jądra powstały najczęściej wskutek urazu lub współistniejących wad anatomicznych, sprzyjających nadmiernej ruchomości jądra,
- nadmierne przekrwienie i obrzmienie jąder, np. przy długotrwałym wzwodzie prącia i podnieceniu seksualnym,
- przewlekły ucisk na jądro nadmiernie dopasowanej bielizny (np. slipów),
- zapalenie najądrza,
- zapalenie jądra jako powikłanie wirusowego zapalenia ślinianki, tzw. świnki, objawiające się powiększeniem i bolesnością jądra (lub jąder),
- początkowe stadium przepukliny mosznowej, która – zstępując przez kanał pachwinowy do moszny  uciska na powrózek nasienny, a następnie na jądro, powodując wrażenie pełności w mosznie oraz obrzmienie i ból tej okolicy,
- żylaki powrózka nasiennego, zwłaszcza ich przekrwienie, np. w następstwie długotrwałej pozycji stojącej.

Polecamy byś udał się do urologa, który oceni gdzie dokładnie tkwi przyczyna takiego bólu. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić lekarza o rozmowę w cztery oczy, bez rodziców.