Dlaczego bolą mnie oczy?

Mam podwyższone ciśnienie dna oka; HRTII wykazało, że wszystko jest w granicach, badanie pola widzenia wykazało, że pole jest prawidłowe, badanie GDX wykazało, że nie ma jaskry, a mnie dalej bolą oczy i nawet krople do oczu obniżające ciśnienie dna oka nie pomagają na ból oczu. To co to może być? Dodam, że okulista twierdzi, że jestem całkiem zdrowy i po tylu badaniach, które mi wykonał powinien mnie odesłać do domu. Nie mam żadnej wady wzroku. A mnie dalej bolą oczy i nie wiem dlaczego. Proszę o pomoc. Może ktoś to ma.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ból oczu może być spowodowany różnymi przyczynami. Do częstych powodów należą m.in.: jaskra, zapalenie spojówek, wady wzroku (np. krótkowzroczność lub dalekowzroczność, astygmatyzm). Do powodów niezwiązanych z narządem wzroku może należeć np. ucisk gałki ocznej - wytrzeszcz w przypadku nadczynności tarczycy, ucisk przez struktury zlokalizowane w oczodole lub poza nim. Czasami ból oka może być ekwiwalentem migreny. Skoro okulista nie znalazł przyczyny Pana dolegliwości, proponuję wizytę u neurologa. W diagnostyce warto byłoby wykonać rezonans magnetyczny (MRI) okolicy oczodołu oraz głowy.

Pozdrawiam