Dlaczego boli brzuch po pocałunkach?

Witam. Od pewnego czasu trapi mnie pytanie, które związane jest z moim chłopakiem. Jesteśmy ze sobą od roku, ale dopiero niedawno dowiedziałam się od niego, że po prawie każdym pocałunku ze mną boli go brzuch. Dodam również, że po pocałunkach z innymi dziewczynami również miał te same objawy. W związku z tym mam pytanie - czym mogą być spowodowane te dolegliwości i czy można je w jakiś sposób wyleczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Sądząc po tym, iż bóle, które Pani opisuje, zdarzają się tylko w przypadku tych jednych, określonych okoliczności oraz nie towarzyszą im inne dolegliwości - są to najprawdopodobniej bóle czynnościowe. Oznacza to, że nie są wywołane obecnością konkretnej choroby, nie ma zmian wykrywanych w przeprowadzanych badaniach, a ból ma przede wszystkim tło emocjonalne.

Jeżeli jednak pojawią się jakiekolwiek niepokojące dolegliwości lub obecny ból utrudnia prawidłowe funkcjonowanie - należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który zaproponuje dalsze postępowanie.

Serdecznie pozdrawiam!