Dlaczego boli dziąsło po leczeniu kanałowym?

Witam serdecznie. Trzy tygodnie temu został wyleczony ząb kanałowo (5 dolna) po wypełnieniu kanałów zrobiono prześwietlenie i wszystko było dobrze zrobione. Niestety do dziś bardzo boli mnie dziąsło przy zębie, jest ono cały czas zapalone i nie może się w tym miejscy dostać jedzenie bo bardzo boli. Jaka może być przyczyna?

Witam!

Ból dziąsła po zakończeniu leczenia kanałowego może być związany z kształtem odbudowanej korony zęba. Jeśli przed leczeniem kanałowym ząb był bardzo zniszczony, to nadanie mu takiego kształtu, aby prawidłowo chronił dziąsło może być niemożliwe. Można rozważyć na przykład założenie koronki, aby sam ząb swoimi gabarytami i kształtem ochraniał dziąsło przed urazami. Proszę skonsultować się ze swoim stomatologiem.

pozdrawiam.