Dlaczego boli mnie bark i odcinek szyi?

Boli mnie bark i niewielki odcinek szyi nie moge lezec bol przeszkadza mi w spaniu . W nocy nie spie bo ból mnie przebudza ck chwile. Wymiotowalem nawet ostatnio. Trwa to u mnie juz ok 5 dni. Co mi jest .?

Bardzo ważny jest wywiad, czy Pani przeciążyła bark w pracy, na siłowni?? oraz czy na coś Pani choruje i jaki jest typ Pani pracy?
Jeżeli ból nie przejdzie proponuję wykonać usg stawu barkowego, podczas badania lekarz oceni wiele struktur których patologia może powodować ból, a następnie udać się do ortopedy. Tym czasem proponuję położyć rękę na temblak oraz stosować zabiegi jak krioterapia oraz zażywać NLPZ. W przypadku zapalenia kaletki blokada z diphrofosu powinna załatwić sprawę, w przypadku uszkodzenia lub zmian w stożku rotatorów korzystniej i bezpieczniej będzie działać osocze bogato płytkowe PRP, niestety trzeba się liczyć z znacznym wydatkiem. Zawsze należy pamiętać o rehabilitacji jako leczeniu pierwszego rzutu. Jeżeli mimo wszystko dolegliwości nie ustaną należy wykonać MRI barku .Bardzo korzystnie działa na bark kwas hialuronowy podawany do kaletki lub do jamy stawu, najlepiej wykonać to pod kontrolą usg. Moje doświadczenia w tym względzie są bardzo pozytywne, Pozdrawiam:)