Dlaczego boli mnie lewa strona brzucha po stosunku przy kończącym się okresie?

Mam 19 lat i często zdarzają mi się jakieś niewyjaśnione bóle brzucha. W ostatnich dwóch miesiącach bardzo schudłam w biodrach, ale nie wiem, jak z wagą. Mam 165 cm wzrostu i kilka miesięcy temu ważyłam 50 kg. Bardzo słaby mam organizm, często czuję brak energii, zwłaszcza w rękach i ogólne osłabienie, czasem bóle głowy. Pomyślałam, że to może niedobór witamin i zażywam biofer, a także piję dziurawiec (bo chudnę od stresu też - nerwica żołądka). Okres mam co 3 miesiące, taki bardziej bolesny przez pierwsze dwa dni. Po stosunku w 4. dniu okresu zaczęła mnie boleć dolna lewa strona. Podejrzewam, że to jajnik, tylko nie wiem czemu. Stosunek oczywiście był z prezerwatywą i był bardzo krótki, lecz może zbyt gwałtowny. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Na podstawie podanych informacji nie da się stwierdzić, jaka jest przyczyna Pani dolegliwości bólowych. Osłabienie i utrata masy ciała mogą być niepokojące, aczkolwiek nie wydaje się to być bardzo poważne.

Proponowałabym udać się do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i wykonania podstawowych badań laboratoryjnych.
Warto również udać się do ginekologa w celu oceny narządu rodnego.

Proszę nie bać się kontaktów z lekarzami, którzy są po to, by zwracać się do nich, gdy jest taka potrzeba.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.