Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego boli mnie mostek pomiędzy piersiami?

Potrzebuję opini KARDIOLOGA . Mam 37 lat i czasem boli mnie mostek pomiędzy piersiami.Prosze mi powiedzieć czy to ze stresu( a jestem bardzo zestresowaną osobą ) czy coś bardziej niepokojącego? Stresuję sie dziennie mam lęki i natrętne myśli ,i tym sie napędzam,Od jakichś 4 lat mam wyższy cholesterol, dodam że moja mama miała zawał w wieku 42 lat czy to dziedziczne ?
KOBIETA, 37 LAT 8 miesięcy temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Bóle w klatce piersiowej mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych. Jednak żeby to potwierdzić należy w pierwszej kolejności wykluczyć ewentualne przyczyny internistyczne w tym sercowo-naczyniowe. KONIECZNA jest wizyta u lekarza (internisty, kardiologa, lekarza rodzinnego), w celu wykonania dokładnego badania fizykalnego i poszerzenia wywiadu odnośnie do pani dolegliwości) oraz kilka podstawowych badań, które będą zależeć od pani stanu klinicznego (w tym EKG, RTG klatki piersiowej, podstawowe badania laboratoryjne). Dodatni wywiad rodzinny w kierunku incydentów sercowo-naczyniowych w młodym wieku zwiększa ryzyko dla pani, ale żeby je oszacować należy skorzystać np. ze skali SCORE. Jeśli chodzi o zaburzenia lękowe najlepiej jeśli skonsultuje się pani z lekarzem psychiatrą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy