Dlaczego boli mnie praktycznie całe ciało?

witam. od dwóch miesięcy boli mnie praktycznie całe ciało. mam wrażenie, że są to mięśnie jak i kości. ból jest ostry i nie pozwala mi na wykonywanie różnych czynności, nawet obrocenia się w łóżku. zaczęło się od obojczyka, teraz boli mnie już całe ciało. dodam, że gdy mam wolne to wszytsko jest okej. ból zazwyczaj towarzyszy mi po pracy bądź po wymagającym dniu.

Czy była Pani ukąszona przez kleszcza? Jeśli tak należy wykonać badania w kierunku boreliozy. Oznaczenie poziomu CPK pozwoli na ocene mięśni.
Bardzo prawdopodobna jest fibromialgia - najważniejszym jej objawem jest przewlekły (trwający przynajmniej 3 miesiące) „ból całego ciała”. Na początku może być ograniczony do jednej okolicy, potem staje się uogólniony, zajmując stawy i mięśnie po obydwu stronach ciała, powyżej i poniżej pasa. Typowy jest ból kręgosłupa. Dolegliwości są bardziej nasilone rano oraz przy wykonywaniu jednostajnej czynności, jak np. siedzenie przy komputerze czy monotonna praca fizyczna. Charakterystyczne jest osłabienie mięśni, które zniechęca do jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
Inne objawy fibromialgii to:
znaczne zmęczenie, brak energii, zaburzenia zapamiętywania i koncentracji uwagi
zaburzenia snu
depresja, niepokój, uczucie lęku
objawy jelita drażliwego
nadwrażliwy pęcherz moczowyczęste oddawanie moczu
drętwienie i mrowienie rąk i stóp
nadwrażliwość na zmiany pogody i silne bodźce
ból głowy,
bolesne miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego.