Dlaczego boli mnie prawe oko?

Boli mnie prawe oko. Kilkanaście razy na dzień kłuje, jakby weszła rzęsa, ale to nie rzęsa, bo bardzo dokładnie sprawdzałam. Czasami też piecze i widzę, tak jakby za mgłą. Często się stresuję i trochę czasu spędzam przed komputerem. Jaka może być przyczyna tego bólu i czy trzeba będzie się wybrać do okulisty?

ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam!

Opisywane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. Trzeba wykluczyć obecność ciała obcego pod górną powieką, co powinien zrobić lekarz okulista odwijając powiekę i oglądając oko w lampie szczelinowej.
Możliwe jest też zapalenie spojówek, które często daje uczucie obecności ciała obcego w oku (proszę zwrócić uwagę, czy pojawiają się inne objawy, jak np. zaczerwienienie spojówek czy ropna wydzielina).
Może mieć też Pani zaburzenia filmu łzowego, pod postacią np. zespołu suchego oka, które też mogą dawać podobne objawy. Jak najbardziej wskazana jest wizyta u okulisty.

Pozdrawiam serdecznie!