Dlaczego borykam się z problemem nadmiernej senności?

Od dłuższego czasu (ok 3 lat) borykam się z problemem nadmiernej senności. Czasami prześpię całą noc, a czasami budzę się po 4 razy. Najczęściej budzę się raz czy dwa. Rano czuję się niewyspana. W trakcie dnia senność bierze mnie nagle, potrafię rozmawiac z kimś i śmiać się, aż nagle mam ochotę położyć się gdziekolwiek i zasnąć. Stres zamiast mnie pobudzać usypia mnie. Do tego dochodzą problemy z koncentracją i pamięcią. Czasami się mogę przeczytać ze zrozumieniem jednego zdania. Notuję coś i w trakcie orientuje się, że nie wiem co pisze, albo pisze dwa razy ten sam wyraz. Zdarza mi się że nie mogę wykonać prostych obliczeń. Rozmazuje mi się obraz, "odlatuję" gdzieś w trakcie mówienia. Robiłam niedawno badania krwi i moczu, wszystko w normie: TSH, morfologia, glukoza, kreatynina. Wszystko na środku, ferrytyna 10,4 zawsze była niska. Zawsze w związku z tym przepisują mi jakieś żelazo, witaminy. Ospałość, problemy z koncentracją sa bardzo upierdliwe i czasem wręcz straszne. Co radzicie?

Dzień Dobry Pani,

Wskazana konsultacja diagnostyczna w Poradni leczenia zaburzeń snu.

A jak jest u Pani z suplementacją?
Przede wszystkim czystym biologicznie magnezem, wit. B 1, B 2, B 6, B 12, kwasem foliowym, wit. D 3?
Niedobory wyżej wymienionych, powodują symptomy przewlekającego zmęczenia, roztargnienia, mocno obniżonego nastroju, osłabienia funkcji poznawczych.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com