Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego borykam się z problemem nadmiernej senności?

Od dłuższego czasu (ok 3 lat) borykam się z problemem nadmiernej senności. Czasami prześpię całą noc, a czasami budzę się po 4 razy. Najczęściej budzę się raz czy dwa. Rano czuję się niewyspana. W trakcie dnia senność bierze mnie nagle, potrafię rozmawiac z kimś i śmiać się, aż nagle mam ochotę położyć się gdziekolwiek i zasnąć. Stres zamiast mnie pobudzać usypia mnie. Do tego dochodzą problemy z koncentracją i pamięcią. Czasami się mogę przeczytać ze zrozumieniem jednego zdania. Notuję coś i w trakcie orientuje się, że nie wiem co pisze, albo pisze dwa razy ten sam wyraz. Zdarza mi się że nie mogę wykonać prostych obliczeń. Rozmazuje mi się obraz, "odlatuję" gdzieś w trakcie mówienia. Robiłam niedawno badania krwi i moczu, wszystko w normie: TSH, morfologia, glukoza, kreatynina. Wszystko na środku, ferrytyna 10,4 zawsze była niska. Zawsze w związku z tym przepisują mi jakieś żelazo, witaminy. Ospałość, problemy z koncentracją sa bardzo upierdliwe i czasem wręcz straszne. Co radzicie?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Dzień Dobry Pani,

Wskazana konsultacja diagnostyczna w Poradni leczenia zaburzeń snu.

A jak jest u Pani z suplementacją? Przede wszystkim czystym biologicznie magnezem, wit. B 1, B 2, B 6, B 12, kwasem foliowym, wit. D 3? Niedobory wyżej wymienionych, powodują symptomy przewlekającego zmęczenia, roztargnienia, mocno obniżonego nastroju, osłabienia funkcji poznawczych.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy