Dlaczego brak okresu i czy przy zapaleniu pochwy może zaniknąć?

Mam 31 lat i ostatni okres miałam w listopadzie. Od dawna miałam nieregularny. W ciąży nie jestem, bo robiłam test, a poza tym mam już dziecko i znam objawy ciąży. Mam bóle jak przed okresem, ale w ciąży nie jestem. Robiłam test, byłam u lekarza, przepisał tabletki na wywołanie okresu, ale boje się że nie dostanę.
Jeśli nie dostanę, co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

Powinna Pani zastosować się do zalecenia lekarza i przyjmować zalecone leki.
Gdyby okres się nie pojawił konieczna będzie kolejna wizyta u ginekologa. Wówczas konieczna będzie weryfikacja wstępnego rozpoznania i trzeba będzie pogłębić diagnostykę.
Ale może nie będzie to konieczne ponieważ miesiączka się pojawi.

Pozdrawiam