Dlaczego brzuch wzdyma się po spożyciu posiłku?

Witam. W 2011 roku miałam usunięty wyrostek. W roku 2017 miałam laparoskopowa usunięty woreczek żółciowy bo były kamienie. Od kilku dni po jedzeniu z brzucha robi się balon a od mostka aż do pępka naciskając brzuch odczuwam ból. Na gastroskopii na początku roku wyszła nadżerka w żołądku i przewlekle zapalenie ściany żołądka. Co może być powodem boli brzucha, odbijania i dlaczego pęcznieje żołądek i jest mi nie dobrze. Będę wdzięczna na odp.

Lek. Michał Lenard

Przyczyną objawów może być niewłaściwa dieta. Po usunięciu pęcherzyka żółciowego należy unikać smażonych, ciężkostrawnych pokarmów. Jeżeli stosuje Pani odpowiednią dietę, a objawy mimo to powracają, sugeruję wizytę u gastrologa. Pozdrawiam!