Dlaczego budzę się z pieczeniem w przełyku?

Witam, mam 18lat jestem mężczyzną. Od jakiegoś czasu w sumie jakiś dwóch lat zasypiam i czasami budzę się z pieczeniem w przełyku cały czas... Ból bardzo nie przyjemny. Cały czas mi się odbija.czymuje się jakby ktoś wrzucał mi zapaloną zapałkę do gardła. Już po prostu nie mogę czasami wytrzymać. Tamten ból stawów się momentami nie do wytrzymania. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą sugerować refluks żołądkowo-przełykowy. Jednak aby postawić właściwą diagnozę należy zgłosić się do lekarza (może być lekarz rodzinny), który w oparciu o wywiad, badanie fizykalne oraz badania dodatkowe zastosuje odpowiednie leczenie lub wdroży dokładniejszą diagnostykę.