Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki

Dzień dobry,
Za nasz wzmożony apetyt podczas miesiączki odpowiadają wahania hormonalne. Tuż przed i w trakcie okresu spada znacząco poziom estrogenów i progesteronu i właśnie to zjawisko przyczynia się do powstawania tzw. zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Ważne, by zawsze pamiętać, jak reaguje nasz organizm i już wcześniej odpowiednio się na to przygotować. Zachęcam do przeczytania artykułu dotyczącego sposobów radzenia sobie z PMS: http://madame.fit/pms-czyli-jak-poskromic-zlosnice/

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
umów wizytę 0

Kobieta tracąc spore ilości krwi podczas miesiączki musi potem uzupełnić braki żelaza i energii. U Pani po prostu może objawiać się to głodem :)
Warto szczególnie wtedy zwrócić uwagę na to, by posiłków w ciągu dnia było ok. 5, by nie było to śmieciowe jedzenie, tylko wartościowy posiłek.

Do szkoły może Pani zabrać jogurt z musli, kanapki z różnorodnymi wkładkami (ser/szynka/warzywa/smarowidła/sałaty różnych rodzajów/awokado/ryby wędzone), sałatki, kasze z warzywami. Proszę pamiętać o piciu zwykłej, czystej wody. Zaleca się min. 2l dzienne.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety