Dlaczego chłopak powiedział, że wygasły w nim uczucia?

Witam mam 23 lata byłam z facetem pół roku w zeszłym tygodniu gdy się spotkaliśmy się nagle powiedział mi że "uczucia w nim wygasły " i mnie nie kocha do tej pory jestem w szoku przez cały tydzień siedziałam w domu nie umiałam się pozbierać, żyłam w świadomości że wszystko między nami jest dobrze. Proszę mi powiedzieć czy mam wierzyć w to że facet którego bardzo kocham jeszcze wróci do mnie? Czy istnieje taka możliwość żeby uczucie w nim wróciły jeżeli nie jesteśmy razem? Ja bym chciała mu pomoc

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Wydaje mi się, że Pani były chłopak nie potrzebuje pomocy. To bardziej Pani potrzebuje wsparcia. Nie wiem, jakie były rzeczywiście powody, dla których Pani chłopak postanowił się z Panią rozstać. Może rzeczywiście emocje w nim wygasły? Może nie była to miłość, ale tylko zauroczenie, fascynacja, która wygasła po pół roku spotykania się? Sądzę, że jeżeli byłoby to prawdziwe uczucie, Pani partner nie odkochałby się po pół roku znajomości, że nawet jeśli pojawiłby się w Państwa związku jakiś kryzys, to próbowałby ratować Państwa związek, bo najzwyczajniej w świecie zależałoby mu na Pani. Proszę pamiętać, że nie może Pani zmusić chłopaka do miłości i do powrotu. Jeżeli Pani partner nie chce się już z Panią spotykać i powiedział, że Pani nie kocha, to chyba nie ma sensu walczyć już o tę relację. Nie można kochać za dwoje. Zdaję sobie sprawę, że jest Pani bardzo ciężko, że odczuwa Pani wiele negatywnych emocji, ale potrzebuje Pani czasu, by przeżyć te wszystkie uczucia i z czasem pomyśleć o nowym związku. Odsyłam do artykułów: Jak przetrwać rozstanie?, Rozstanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Nie jest to wykluczone. Jednak taki komunikat sugeruje, ze dla niego ten związek nie działał w oczekiwany sposób. Może pomogłaby rozmowa? Odpowiedź na pytania o oczekiwania, potrzeby, trudności, to, co było dobre w związku, a co niekomfortowe lub nieakceptowalne? Taka rozmowa może nie wpłynąć na zmianę zdania byłego partnera, ale może pomogłaby Pani poradzić sobie z decyzją chłopaka i obecną sytuacją.