Dlaczego chłopak robi sobie dobrze przy filmach porno?

Witam chciałabym się dowiedzieć czemu mój chłopak robi sobie dobrze przed filmami porno, skoro zaspokajam go prawie codziennie i widujemy się tez codziennie. Powiedział że nie ma to nic wspólnego ze mną ani z naszym zyciem, robi bo robil i nie potrafi tego wytłumaczyć. Jest mi przykro a jednocześnie jest to oblesne że przed np spotkaniem ze mna to robi. Po co? Skoro mówi że mu wystarczam

Jeśli problem będzie dla Państwa uciążliwy, możecie poszukać pomocy u seksuologa, który będzie w stanie stwierdzić, czy należy się martwić częstością masturbacji Pani partnera. Może on także poszukać psychoterapeuty, który nauczy go odreagowywać stres w inny sposób. Jedyne o czym musi Pani pamiętać, to że nie jesteśmy w stanie zmienić drugiej osoby. Jeśli Pani partner nie będzie widział potrzeby do zmiany, nie będzie sensu nad nią pracować. Zmuszając go do czegoś wbrew woli, może Pani zaszkodzić więzi, która jest między Wami. Widzę, jak bardzo zależy Pani na relacji z chłopakiem. Jestem przekonany, że jest on dla Pani wyjątkową osobą. Być może rozwiązaniem będzie akceptacja jego zachowań, nawet jeśli są dla Pani dziwne.

Dzień dobry.

Myślę, że autoerotyzm w tak młodym wieku (i nie tylko) jest czymś naturalnym i absolutnie ważnym. Seks obok snu, odpoczynku, jedzenia i picia, komunikacji jest jedną z najważniejszych potrzeb.
Myślę, że nie jest to kwestia zrobienia Pani "przykrości". Bez względu na ilość odbytych przez Państwa stosunków seksualnych w tygodniu Pani chłopak może wykazywać POTRZEBĘ oglądania filmów pornograficznych i zadowolenia popędu seksualnego samodzielnie, czyli właśnie przez masturbację.
Uważam, że nie jest to problem, wręcz przeciwnie - może mieć Pani pewność, że z Pani partnerem jest wszystko w porządku.
Jeżeli boli Panią to, że wykonuje tę czynność przy Pani i wówczas jest Pani smutno proszę porozmawiać z partnerem o tym, co Pani czuje i że wolałaby Pani, żeby robił to podczas Pani nieobecności.

W związku z powyższym życzę uważności w związku, dawania przestrzeni oraz akceptacji,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam,

Pani odczucia są zrozumiałe - powinna Pani porozmawiać o nich z chłopakiem, o tym jak Pani się czuje w tej sytuacji oraz o tym, co daje mu takie zachowanie skoro twierdzi, że nie ma to z Panią związku.
Ważne aby ustalić czy "robi to bo robił" nie jest nawykiem, który jak każdy nawyk można zmienić, zanim stanie się nałogiem i zacznie wpływać na Waszą relację.
Warto poznać stosunek chłopaka, do Pani zdania, emocji, których Pani doświadcza, samopoczucia, zastanowić się jakie rozwiązanie jesteście w stanie wypracować - zwłaszcza że sfera seksualna w związku jest istotną kwestią a coraz pornografia nie pozostaje bez wpływu.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek