Dlaczego chłopakowi przestało zależeć?

Witam . Jestem w związku od 7 miesięcy i moim problemem jest to ,że od miesiąca chłopak się stał się zmęczony , mniej mu zależy , mało pisze ,mniej przyjeżdża stał się nerwowy ,bardzo kocha lecz mowi ,ze ma dosc kłotni ,ale ,ze nie pozwoli mi odejsc . Było już kilka rozstań ( ja zrywałam) zawsze gdy się rozstawaliśmy był bardzo załamany ,płakał i od czasu rozstań starał się bardziej , teraz się to zmieniło stał się jakiś nieobecny ,jakby znudzony tym o czym próbuje z nim rozmawiać .

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała wnioskuję, że w życiu Pani chłopaka pojawiło się jakieś wyzwanie, trudność, które być może wymagają podjęcia z jego strony konkretnych decyzji, czy też zaangażowania.

Nie zwierza się Pani i być może nie bardzo wie, jak ma sobie z nimi poradzić.

W tej sytuacji, zachęcałabym Panią do spokojnej i szczerej rozmowy z chłopakiem, w której mogłaby Pani go zachęcić do szczerości, poprosić, żeby się z Panią podzielił swoim przeżywaniem i zapytać, co takiego dzieje się w jego życiu,

Proszę dać mu bezpieczną przestrzeń do wysłuchania go, nie oceniania i być obecną w tej rozmowie.
Może Pani wyjść z inicjatywą, że wspólne możecie zastanowić się, jak i co można zrobić, żeby problem przestał być problemem.

Życzę Pani, żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej

Opisuje Pani miłość czy lęk przed odrzuceniem?

Sugeruję aby porozmawiała Pani szczerze i otwarcie ze swoim chłopakiem o swoich odczuciach i potrzebach. Dialog jest strategią, która najsilniej ze wszystkich łączy się ze skutecznym rozwiązaniem problemu. Myślę też, że warto byłoby także skorzystać z bezpośredniej konsultacji psychologicznej, która mogłaby Pani przybliżyć na czym polega problem. Pracuję także przez Skype, a także konsultuję przez telefon. W razie pytań zapraszam.

Tymczasem życzę aby się Pani udało!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl