Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego chudnę? Jaka jest tego przyczyna?

Witam, mam 36 lat, moim problemem jest moja waga, na dzień dzisiejszy ważę 55 kilogramów, mój wzrost to 173 cm... Wiem, że powinienem ważyć sporo więcej niż 55 kilo przy moim wzroście, ale tak nie jest, nie wiem dlaczego. Ok. 3 lata temu ważyłem 68 kilogramów, jem w miarę normalnie, pracę mam też normalną, nie jest ona zbytnio wyczerpująca. Palę papierosy, ale jak ważyłem więcej, też paliłem, wyniki badań mam dobre, bo 2 miesiące temu leżałem w szpitalu i miałem wszystkie podstawowe badania, wyszły dobrze. Nic co mogłoby niepokoić lekarzy, wciąż zastanawiam się, dlaczego chudnę dosłownie w oczach. Bardzo proszę o pomoc, co mam jeść, co mam robić, żeby złapać wagę przynajmniej taką jak miałem? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Tak naprawdę zawsze jeśli w ciągu 6 miesięcy tracimy co najmniej 10 proc. masy ciała to są to bardzo niepokojący objaw i należy skonsultować się z lekarzem.
Wśród przyczyn utraty wagi można wyróżnić:
1. Alkoholizm
2. Tasiemczyca
3. Choroby krwi
4. Choroby tarczycy
5. Cukrzyca
6. Nowotwory
7. Infekcje
8. Choroby żołądka i wiele innych.

Niestety w ramach porady internetowej nie da się ustalić jaka jest przyczyna Pana problemu. Pomimo kompleksu badań, jakie miał Pan wykonane, 2 miesiące temu powinien Pan zdecydowanie skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który zleci kontrolne badania i ewentualnie skieruje Pana dalej do specjalisty.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety