Osoba , 36 lat Witam, mam 36 lat, moim problemem jest moja waga, na dzień dzisiejszy ważę 55 kilogramów, mój wzrost to 173 cm... Wiem, że powinienem ważyć sporo więcej niż 55 kilo przy moim wzroście, ale tak nie jest, nie wiem dlaczego. Ok. 3 lata temu ważyłem 68 kilogramów, jem w miarę normalnie, pracę mam też normalną, nie jest ona zbytnio wyczerpująca. Palę papierosy, ale jak ważyłem więcej, też paliłem, wyniki badań mam dobre, bo 2 miesiące temu leżałem w szpitalu i miałem wszystkie podstawowe badania, wyszły dobrze. Nic co mogłoby niepokoić lekarzy, wciąż zastanawiam się, dlaczego chudnę dosłownie w oczach. Bardzo proszę o pomoc, co mam jeść, co mam robić, żeby złapać wagę przynajmniej taką jak miałem? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witamy serdecznie.
Tak naprawdę zawsze jeśli w ciągu 6 miesięcy tracimy co najmniej 10 proc. masy ciała to są to bardzo niepokojący objaw i należy skonsultować się z lekarzem.
Wśród przyczyn utraty wagi można wyróżnić:
1. Alkoholizm
2. Tasiemczyca
3. Choroby krwi
4. Choroby tarczycy
5. Cukrzyca
6. Nowotwory
7. Infekcje
8. Choroby żołądka i wiele innych.

Niestety w ramach porady internetowej nie da się ustalić jaka jest przyczyna Pana problemu. Pomimo kompleksu badań, jakie miał Pan wykonane, 2 miesiące temu powinien Pan zdecydowanie skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który zleci kontrolne badania i ewentualnie skieruje Pana dalej do specjalisty.
 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Odchudzanie – Moda na odchudzanie pojawia się z nadejściem każdej wiosny. Przed latem rośnie bowiem liczba osób, którym marzy się szczuplejsza sylwetka. Zastosowanie zasad zdrowego odchudzania pozwala na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych, dzięki którym po zakończonej kuracji nie grozi efekt jo-jo.
  • Waga a zdrowie – Nadwaga i otyłość to istotne problemy zdrowotne związane ze stylem życia, jaki prowadzimy. Otyłość jest często definiowana jako stan, w którym dochodzi do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie, co prowadzi do wzrostu ryzyka wielu chorób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach