Dlaczego ciągle jestem zmęczona, ociężała i na nic nie mam ochoty?

Witam. Mam 17 lat. Kiedy przychodzę ze szkoły, nie mam siły już się uczyć. Nic mi się nie chce, czuję się śpiąca, zmęczona, ociężała. Dopiero po mocnej kawie jestem w stanie funkcjonować. Poza tym od około 3 tygodni mam wzmożony apetyt, jem dużo więcej niż wcześniej. Od jakiegoś czasu nie miesiączkuję regularnie. Jakie mogą być tego przyczyny? Czy brakuje mi jakichś witamin? Co mam z tym zrobić?

Witam!

Twoje objawy mogą być wynikiem stresu, dlatego proponowałabym, abyś zastanowiła się, czy w Twoim życiu miały miejsce ostatnio wydarzenia, które mogłyby Cię stresować. Zastanów się również, w jaki sposób funkcjonujesz w szkole, czy nie stresujesz się więcej. Proponuję, abyś skonsultowała się z lekarzem (ginekologiem, rodzinnym) i wykonała podstawowe badania. Możesz również wykonywać ćwiczenia relaksacyjne (znajdziesz je w Internecie) oraz nie stresować się.

Pozdrawiam

Witam,

wskazane są konsultacje specjalistyczne; internistyczna, ginekologiczna szczegółowe badania.

Pozdrawiam serdecznie