Dlaczego ciągle mam czerwone oczy?

Dzień dobry! Mój problem polega na tym, że mam czerwone oczy. Już sama nie wiem, co mam robić. Dolegliwość tą mam już ok. rok. Już byłam u wielu okulistów i nikt nie jest mi w stanie pomóc na tyle, na ile liczę. Jedyne co mi tłumaczono to to, że mam problemy z suchym okiem i mam zapisywane sztuczne łzy. Nie zauważyłam znacznej poprawy po ich stosowaniu. Ciekawe jest u mnie też to, że mam czerwone oczy rano, jak wstanę i opuchnięte trochę. Pracuję w pomieszczeniu klimatyzowanym i przy komputerze. Ten preparat zażywam mniej więcej co 4-5 godz. Używam też kropli do oczu, które mam wrażenie, że pomagają mi, ale na krótki czas, a później moje oczy są jeszcze bardziej czerwone. Proszę o pomoc, bo jestem zdołowana tą całą sytuacją. Chciałabym mieć takie oczy jak kiedyś. Z góry dziękuje i pozdrawiam!
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane przez Panią objawy nie wskazują na żadną konkretną jednostkę chorobową. Ponadto udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, bez bezpośredniego badania lekarskiego, nie jest możliwe. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje się być reakcja alergiczna, podrażnieniowa lub zapalna.
Lekarz okulista przepisał Pani krople o działaniu łagodzącym, aby zmniejszyć dolegliwości. Może jednak taka terapia nie jest wystarczająca i trzeba dodać jakiś lek przeciwzapalny.
Proszę ponownie odwiedzić okulistę i dokładnie opisać problem, a na pewno, jeśli będzie to konieczne, terapia zostanie zmieniona.
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl