Dlaczego ciągle myślę o śmierci po rozstaniu?

Moje życie nie ma sensu. Mam 27 lat i wiem że nie dożyje 30. Cały czas chcę się zabić. Raz trafiłem do szpitala psychiatrycznego ale to nie pomogło. Nie potrafię i nie chcę żyć. Dla wszystkich dookoła jestem ciężarem i wariatem. Własna matka życzy śmierci. Żona złożyła pozew rozwodowy. W pracy się śmieją. Rodzina się nie odzywa. Nie jestem złym człowiekiem. Od dawna wszedzie szukam pomocy. Robiłem już wszystko bo chciałem żyć ale już od miesięcy nie chcę i nie boję się umrzeć. Wkoncu mi się uda.

Dzień dobry.

Nie jest łatwo w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytanie, które zadaje Pan w tytule. Czy podejmował Pan psychoterapię? Nie pytam o kilka sesji, ale o terapię, na którą zdecydowałby się Pan z osobą, która budzi Pana zaufanie i przez którą czuje się Pan traktowany poważnie. Pisze Pan, że robił bardzo dużo, by sobie pomóc - rozumiem, że nie było to dla Pana łatwe. Jestem przekonany, że może Pan jeszcze dużo dla siebie zrobić i że życzeń Pańskiej matki, o których Pan pisze, nie musi Pan wcale realizować. A trakcie takiej psychoterapii, co do której będzie Pan czuł, że pracuje dla siebie, będzie Pan mógł również odpowiedzieć sobie na zadane na wstępie pytania; skąd Pana myśli o krzywdzeniu siebie, skąd wściekłość, o co w tym chodzi i o co Panu chodzi.

Zachęcam do podjęcia terapii - zrobienia czegoś wyłącznie dla siebie.

Na psychoterapię może się Pan zgłosić zarówno prywatnie jak też w ramach NFZ (tu potrzebne skierowanie) - najważniejsze, by poszukał Pan odpowiedniego terapeuty terapii, nie zrażając się dotychczasowymi, rozumiem, że nienajlepszymi doświadczeniami.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam,
może dobrze by było poszukać pomocy terapeutycznej, udać się do psychologa i ustalić częstość spotkań aby Panu pomóc. Jednakże to Pan musi chcieć...
Pozdrawiam