Dlaczego ciągle płaczę i wszystko mnie denerwuje?

Witam, Ostatnio, na koniec ferii coś we mnie pękło. Boję się mojego kolegi, który ciągle żartuje, koledzy pytają co ze mną się dzieje. Ciągle płaczę, tylko o czymś pomyślę. Dodam, że mam 13 lat. Ostatnio śpię po szkole, boję się wszystkiego co widzę. Nie odróżniam już żartów od prawdy. Mało śpię, czy to dorastanie? Mało snu? I kiedy skończy się ten dziwny okres? Pozdrawiam

13 LAT ponad rok temu

Witam!

Opisane przez Ciebie zachowania mogą świadczyć o wieku dojrzewania, przez który teraz przechodzisz. Niestety jest to czas, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych zmienia się nasze samopoczucie. Dlatego możesz doświadczać częstych zmian nastroju (od płaczu po radość). Jest to również czas kiedy organizm potrzebuje wypoczynku, stąd zapewne potrzeba większej ilości snu.
Proponuję, abyś o swoich problemach porozmawiała z mamą oraz wykonała podstawowe badania, które utwierdza Cie w przekonaniu, że jesteś zdrowa.
Pozdrawiam