Dlaczego ciągle przybieram na wadze?

Witam serdecznie. Jestem kobietą i mam 36 lat. Od długiego czasu mam złe samopoczucie polegające na tym, że ciągle jestem zmęczona, często senna i całkowity brak energii. Kiedyś zrobiłam kilka badań hormonalnych (TSH, Ft3, Ft4, androstendion, testosteron, prolaktyna, kwas wanilinomigdałowy, kwas hydroksyindylooctowy) i podwyższony wyszedł androstendion i prolaktyna. Wysoki także był progesteron, wcześniej przed badaniami zażywałam C***, ponieważ dwa tygodnie przed miesiączką puchłam i stawałam się bardzo nerwowa, wszystko doprowadzało mnie do płaczu. Miałam problemy z nadciśnieniem i szybko przybierałam na wadze.

Zaczęłam ćwiczyć i schudłam 10 kg, ale trudno mi utrzymać wagę. Ćwiczyłam codziennie i doszło do przetrenowania (zażywałam proszek zasadowy), a waga stała w miejscu. Mam powiększony obwód pasa, brzuch wiecznie wzdęty tak, że wielu ludzi myśli, że to ciąża. Skoki ciśnienia mam rzadziej i towarzyszą im dziwne nieprzyjemne objawy jak: silne uczucie zimna, sinienie ciała i drętwienie palców. Odwiedziłam panią ginekolog i stwierdziła, że na jajnikach nic nie ma, ale dodała, żebym się starała o dziecko, bo zaczynają się robić mięśniaki, a co do moich innych dolegliwości (tycie, prolaktyna, androstendion) powiedziała, żebym nie przesadzała i że taka moja uroda.

Kilka lat temu zrobiłam USG piersi, ponieważ czułam kłucie w jednej piersi, biopsja wykazała łagodną zmianę i pan doktor powiedział, że nie mogę zażywać tabletek antykoncepcyjnych (nigdy ich nie zażywałam). Mam problemy ze stawami, USG nerek przez przypadek wykazało coś w woreczku żółciowym, o czym lekarz mnie nie poinformował. Trzymałam badania kilka lat i wybrałam się do endokrynologa, który poprosił, abym pokazała wszystkie badania, nawet te stare i wtedy się dowiedziałam o woreczku. Przepraszam, że tak się rozpisałam i proszę o radę, jakie badania wykonać przy moich dolegliwościach. Dziękuję.

Witam.

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zajmie się Panią "kompleksowo". Przeprowadzi dokładny wywiad i badanie lekarskie, które pomogą mu zaplanować niezbędne badania dodatkowe. Zależnie od ich wyników konieczne okazać się mogą konsultacje specjalistyczne. Zebrane wyniki takiego postępowania pomogą postawić trafną diagnozę i zaplanować odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam