Dlaczego ciągle tyję? Boję się jeść!

Witam, mam 30 lat, prowadzę tryb życia siedzący, jestem na urlopie wychowawczym już 2 rok. Zapisałam się na ćwiczenia odchudzające, zmieniłam odżywianie, staram się nie jeść tłustego mięsa, tylko drób, więcej warzyw gotowanych, serek wiejski na śniadanie, wstaję o godzinie 8 i od razu jem śniadanie złożone z 2 kromek chleba wieloziarnistego i chudą wędliną lub serek wiejski, wypróżniam się 3-4 razy dziennie. Boję się cokolwiek jeść, bo cały czas tyję, próbowałam diety Dukana, ale miałam tylko zatwardzenie, żadnego spadku wagi i przestałam to stosować, i przybrałam na wadze 6 kg, a nie jadłam nic tłustego, moja aktualna waga to 90 kg, przy 157 cm wzrostu. Jestem gruba i nie radzę sobie z tym! Mam wielką motywację do podjęcia diety i bardzo proszę o jakąś dietę, a przynajmniej jak to powinno wyglądać, ale żebym też nie była po niej głodna i by niedrogo wyniosła.

Witam,

Proponowałabym się Pani dwa razy zastanowić, zanim podejmnie Pani którąkolwiek z "modnych diet".
W przypadku diety Dukana, zaparcia są bardzo prawdopodobne, zwłaszcza w poczatkowej fazie.
Jest to efektem braku błonnika w diecie.

Najprościej będzie, jeśli będzie Pani świadoma tego, jakie produkty powinny znaleźć się każdego dnia na Pani stole:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Pomocne będą także teksty:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-skutecznej-diety-odchudzajacej
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Nie wiem dokładnie, co powoduje, że Pani tyje, niemniej myślę, iż jeśli obserwuje Pani duże wahania masy ciała, warto porozmawiać o tym z lekarzem.

Opisała Pani praktycznie tylko i wyłącznie to, jak wygląda Pani śniadanie - brakuje w nim dodatku świeżych warzyw, które nasycą Panią na dłużej.
Podobnie taki dodatek powinien znaleźć się w przypadku dania obiadowego i kolacji.

Byłabym wdzięczna za podanie przykładowego menu wraz z godzinami posiłków i ilością spożywanych produktów.

Pozdrawiam