Dlaczego ciągle tyję pomimo ćwiczeń kardio?

Witam,mam problem.Rok temu ważyłam 55 kg,czyli byłam bardzo szczupła ,taka figura mi odpowiadała. Lecz żeby tyle ważyć długo się odchudzałam,jadłam mniej,nie jadłam tlustych rzeczy,słodycy,napoje gazowane zamieniłam na wode,dużo biegałam i ćwiczyłam na siłowni ,ale efekt osiągnięty. Później przestałam sie ruszać i zaczęłam znowu więcej jeść,aktualnie waże 62 kg,nie wiem co robić,bo moja waga ciągle rośnie,a chce dodać że chodzę na siłownie dosyć często (nie ćwiczę siłowo,tylko cardio),wyczytałam jak odpowiednio jeść,jem w małych ilościach ale często,mój brzuch i boczki się nie zmniejszają,nie wiem co mam już robic,czytałam o tym ,że może organizm sobie odklada teraz jedzenie,bo w przeszlosci dostawał go za mało,ale to w takim razie ile mam jesc ?jem dużo tyje,jem mało tez tyje.. liczę że ktoś mi pomoże.

Witam
Proszę zbadać tarczycę (TSH). W dobraniu odpowiedniej diety pomoże Pani wizyta u dietetyka.
Pozdrawiam

Witam,
po pierwsze proszę wykonać badania - podstawowa morfologia, cukier, tarczyca (TSH, FT3 i FT4).
Zbilansowanie odpowiedniej diety nie jest takie proste. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk