Dlaczego ciało mojego dziecka drżało?

Witam, mam 4,5 miesięcznego synka. Jest dość spory, bo waży 8,200 kg i ma 60 cm, geny odziedziczył po ojcu, który ma 2 metry wzrostu. Dodam, że synuś urodził się naturalnie, w dniu narodzin ważył 4,13 kg. Ostatnio byłam z nim na USG główki, ponieważ poród odbywał się za pomocą vacum-pompki i teraz ma dwa torbiele na główce, 3 i 5 mm. Moje pytanie dotyczy pewnej sytuacji, która mnie zaniepokoiła podczas karmienia maluszka z buteleczki. Dodam, że była to pierwsza taka sytuacja. Gdy dziecko jadło, zaczęło się całe trząść (drżeć) począwszy od główki, poprzez rączki, aż po nóżki. Trwało to chwilkę i strasznie się przestraszyłam. Proszę mi odpowiedzieć, czy to normalne? Dlaczego przytrafiło się to mojemu dziecku?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Mimowolne drżenie ciała u dziecka, zwłaszcza w tym wieku, może wzbudzić niepokój. Proponuję skonsultować się z lekarzem pediatrą i neurologiem dziecięcym, jeśli takie sytuacje będą się powtarzały. Proszę obserwować dziecko dokładnie i po ponownym ataku niezwłocznie zgłosić się do lekarza.
Ważne jest też sprawdzenie, czy dziecko po "ataku" jest z Panią lub inną dorosłą osobą w kontakcie, tzn. czy reaguje, śmieje się, wykonuje czynność, którą przerwało. Czy może wydaje się senne, nieobecne. Lekarze, w przypadku Pani synka, który nie miał łatwego porodu, z pewnością wyjaśnią przyczyny takiego zachowania.

Pozdrawiam