Dlaczego cierpię na lęki nocne?

Witam. Mam 19 lat i od ponad roku cierpie na lęki nocne. Nie wiem nawet skad mi sie to wzielo. Moze to skutek depresji? Zdiagnazowalam to na podstawie opisu z internetu i jeszcze nie bylam z tym u lekarza. Chcialabym w koncu to wyleczyc poniewaz ataki zdarzaja sie cyklicznie co miesiąc i jest to dosc uciazliwe. Nie wiem jednak do jakiego lekarza sie udać..?? Wstydze sie troche opowiadac o mojej chorobie. Co mam powiedzieć lekarzowi? I czy moja przypadłość da sie wyleczyc? Jesli tak to za pomoca moze lekarstw?

Witam,

kompleksową diagnostykę i leczenie można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ). Zaburzenie lękowe skutecznie można leczyć metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, w tym celu zalecana jest konsultacja u psychologa/psychoterapeuty. Niezbędny jest wywiad kliniczny, czyli proces zbierania danych - informacji o pacjencie i jego problemach.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
autodiagnoza na podstawie informacji zawartych w internecie nie jest dobrym pomysłem. Zachęcam aby udała się Pani do lekarza psychiatry na konsultację i ewentualną diagnozę. Jeżeli Pani przypuszczenia zostaną potwierdzone przez lekarza zadecyduje on o dalszym leczeniu i przedstawi Pani zalecenia. Warto też aby skorzystała Pani z pomocy psychologa. Rozmowa o problemach i trudnościach daje ukojenie i sprzyja leczeniu w przebiegu depresji i zaburzeń lękowych.
Powodzenia!