Dlaczego cierpię na migrenowe bóle głowy?

Od wielu lat mam migrenowe bóle. Od dłuższego czasu doszły bóle pleców (nie da się nieraz usiedzieć w pracy), silne kłujące bole zwłaszcza palców rąk, łokci, kolan (bywa, ze co parę sekund, nieraz parę godzin bez dolegliwości). Rano prawie zawsze budzę się z bólem głowy. W opisie RTG szyi kręgosłupa: dyskopatia C5/C6; lordoza. Ortopeda jednak twierdzi, ze zdjęcia dobrze wyglądają, wysłał na rehabilitacje, która nic nie pomaga. Fizjoterapeuta nie wierzy, ze ćwiczenia cos pomogą. Do jakiego specjalisty się udać? Co to może być? Morfologia zawsze ok.

Witam!
Jeżeli badania pracowniane generalnie wypadają dobrze, istnieje tendencja do migracji objawów i jest słaba lub żadna reakcja na typowe leczenie to należy wziąć pod uwagę problem nerwicowy. Zaburzenia emocjonalne mogą do złudzenia imitować chorobę somatyczną, a stosowane do ich leczenia leki przeciwdepresyjne mają "wyjątkowe" działanie p/bólowe - są skuteczne tam, gdzie zawodzą typowe leki p/bólowe! Generalizując: konsultacja psychiatryczna i odpowiednie leczenie (psychoterapia ze wsparciem lekami grupy SSRI).
Powodzenia
W. Łuczkowski.