Dlaczego cierpię na migreny z aurą?

Witam Od lat cierpię na migreny z aura. Wcześniej pomiędzy atakami były kilkumiesięczne nawet przerwy natomiast teraz jestem już po 8 migrenie z zrzędu .Moje migreny poprzedzone są aura zawsze wzrokowa plus często zaburzenia mowy. Bardzo się boje ponieważ nigdy nie były tak czeste. W rezonansie nigdy nie było istotnych zmian natomiast boje się że coś się mogło zmienić. Nie biorę żadnych stałych leków jedynie doraźnie. Proszę o rade

Lek. Paweł Szadkowski

Etiologia (przyczyna) migreny pozostaje nieznana. Na podstawie dotychczasowych ustaleń można uznać, że to uwarunkowana genetycznie kanałopatia, w powstawaniu której uczestniczy kilka genów. Cechuje ją szczególna skłonność do wzmożonej aktywności naczynioruchowej, wywoływanej napadowymi zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Najlepiej jeśli pani leczeniem pokieruje lekarz neurolog.