Dlaczego ciężko mi się pozbierać po rozstaniu z dziewczyną?

Witam. Mam 29 lat. Zerwałem z dziewczyną po 5 i 7 latach. Pierwsze 5 lat było spokojne, a potem zerwałem 2 razy po 5 latach w ciągu jednego roku i teraz ten ostatni raz po 7 latach około 2 tygodnie temu. Tylko tym razem ona już nie chce nawet się do mnie odezwać, a ja odczuwam wielką zazdrość i wiem, że już kogoś ma na stałe od moich znajomych od których nie jestem wstanie się odciąć, bo z nimi pracuję. Nie umiem zrozumieć dlaczego mnie to tak boli i czuję taką zazdrość po zerwaniu z nią, a ona już spokojnie zaczęła nowy związek jakby kompletnie nie odczuwała skutków rozstania ?

Trudno odpowiedzieć na pytanie, co czuje dziewczyna. Jednakże jeśli Pan nadal odczuwa intensywne emocje związane z byłą partnerką, zazdrość o nią itp, może to oznaczać, że nadal nie jest Panu obojętna, a być może nawet żywi Pan jeszcze jakieś uczucia wobec niej. Warto się temu przyjrzeć i zastanowić, czy rozstanie było wynikiem przemyślanej decyzji i czy faktycznie był Pan na nie gotowy? Inną kwestią jest fakt, że dwa tygodnie to stosunkowo niedługi czas po rozstaniu i często pojawiają się sprzeczne i ambiwalentne emocje związane z byłym partnerem. Być może także potrzebuje Pan więcej czasu na uporządkowanie uczuć i emocji, przyjrzenie się głębszym powodom niepowodzenia w budowaniu tej relacji, a także oczekiwaniom wobec związku. Bo czym innym jest odczuwanie żalu po stracie czy pustki związanej z byciem samemu, a czym innym zazdrość o konkretną osobę czy tęsknota za nią. Zachęcam zatem do poszukania wsparcia wśród bliskich i dania sobie czasu. Gdyby emocje nadal były silne, nasilały się lub Pana stan pogarszał- można skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty.