Dlaczego ciężko oddychać?

Dzień dobry, Z jakiego powodu można ciężko oddychać? Boje się że to na podłożu nerwowym. Ostatnio nie dawałam sobie rady już z tym wszystkim m boje się o wszystko. O pracę, o studia, o mojego starszego brata który sobie nie potafi w życiu radzić. Z chłopakiem też nie mamy lekko. Jego mama ciągle nam podcina skrzydła i robi wszystko żebyśmy razem nie byli, obraża mnie albo ignoruje. Z chłopakiem przez to mamy napięta atmosferę i ciągle się kłócimy. Dochodziło do tego ze nie mogłam oddychać i miałam ataki paniki. Bilam wręcz mojego chłopaka. Historia z jego mama ciagnie się od 2 lat a mój chłopak nic z tym nie robi, tak gdyby nie chciał jej skrzywdzić. Ale tym krzywdzi mnie. Mieszkamy juz jakiś czas razem. Od tego czasu w domu tez wszystko sama muszę robić co też boli:( mimo rozmów jest tak samo- jestem sama. I czuje ze przez to wszystko jest mi gorzej na zdrowiu:( nie wiem czy to gorzej z oddychaniem to przez te nerwy czy nie. Były dni ze między nami było już dobrze i gdy on mnie przytulal to kilka razy się przestraszył że bardzo mocno mi serce bije, kiedy ja się czułam całkiem normalnie. Od jakiegoś czasu mam jeszcze koszmary :( raz śniło mi się ze jego mama zakopywala mnie żywcem pod ziemia a moj chłopak nawet na to nie reagował. Ja sobie juz z tym poradzic nie umiem. Kilka razy myslalam o najgorszym ale wtedy przypominalam sobie o mojej rodzinie ktora mnie potrzebuje i ze ich zostawić nie moge, oni sa kochani...proszę o pomoc :(

WItam, bez wątpienia potrzebna jest Pani konsultacja u psychoterapeuty. Panika, problemy z oddychaniem, przyśpieszone
bicia serca to symptomy, których nie wolno lekceważyć aby nie rozwinęło się jakieś zaburzenie psychiczne. Radzę nie zwlekać.
Pozdrawiam