Dlaczego ciśnienie nieustannie mi skacze?

Witam, od 2 dni tętno skacze mi 99-155 cisnienie 110/70 bol i pieczenie w klatce plecach ramionach oslabienie, nogi z waty, drżenie miesni bole brzucha. Na pogotowiu ekg i echo oprócz tachykardi nie pokazalo nic, dostalam propranolol i odeslano mnie do domu bez słowa, czy to mogl byc stan przed zawalowy, zyje w ciaglym stresie mam tachykardie i nerwice ale serce nigdy nie przekraczało 110 uderzeń. Wcześniej dostałam lek concor ale nie pomagal mi w ogole i wydaje mi sie ze powodowal efekty ubocze

Witam Panią
Jeżeli ma Pani zdiagnozowaną nerwicę, to ona może
powodować dolegliwości, które Pani opisuje.
Stres również bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie
psychiczne
i fizyczne.
Przede wszystkim jednak należy wyleczyć nerwicę i wypracować
umiejętność kontrolowania emocji i panowania nad stresem.
Leczenie środkami farmakologicznymi jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą stresu, nerwicy ani ich
konsekwencji i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby Pani pomóc, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami stresu i nerwicy oraz ich konsekwencjami.
W wyniku psychoterapii zyska Pani też umiejętność kontrolowania
emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Adam Głuszak

Witam.
Skoki ciśnienia o nawet 20-30 mm Hg (cieśnienie skurczowe) są normalne i istnieje tylko jeden stan w którym ciśnienie jest stałe i wynosi 0/0, ale jako lekarze nie chcemy do tego dopuścić.

Wielorazowa tachykardia wymaga konsultacji specjalisty kardiologa, który zbierze wywiad i zastanowi się nad potencjalnymi przyczynami i ich prawdopodobieństwem i zleci dodatkowe badania.

Bez wywiadu, badania, w zakresie doradztwa online nie można nic więcej na pewno na Pani temat powiedzieć.

Pozdrawiam