Dlaczego coraz częściej zmagam się z lękami?

Witam,mam taki problem że coraz bardziej i częściej dopadają mnie lęki na kontakt z ludzmi ,rozmowy z nimi a nawet na samo spotkanie sie z nimi zaraz robię sie czerwony na twarzy zaczynam się poci i drże nie wiem co mam ze sobą zrobic boję sie wychodzic z domu mam 30lat i robi sie coraz gorzej proszę z całego serca o pomoc.

Nie podaje Pan co wydarzyło się w Pana życiu w ostatnim okresie - trudno zatem ocenić jakie czynniki uruchomiły takie zachowanie i dlaczego brakuje Panu wewnętrznego spokoju.

Uważam, że najkorzystniej dla Pana będzie umówić sesję z psychologiem w Pana miejscu zamieszkania w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego bądź skorzystać z wiedzy psychologa w ramach praktyki prywatnej.

Z całą pewnością jednak potrzebuje Pan bezpośredniej konsultacji psychologicznej skoro nie czuje się Pan ważny i bezpieczny. Na pewno należy się tym zająć.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam
W sytuacjach szczególnie obciążających, na pierwszy
plan wysuwa się lęk, napięcie oraz poczucie
niepewności i zagubienia.
Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać
różnych fobii - stąd u Pana lęk przed kontaktami z ludźmi,
nazywany fobią społeczną lub antropofobią.
Najczęstsze objawy to: czerwienienie się,
drżenie rąk i mięśni, duszności, przyspieszone bicie serca
oraz nadmierna potliwość, a często też nudności
i ciągła potrzeba korzystania z toalety.
Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie,
utrudnia normalne funkcjonowanie,
nie pozwala skupić się nad tym co ważne
i wywołuje niemiłe emocje, zabierając
tym samym całą radość życia.
Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi
ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku
i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji
towarzyskiej czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.
Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.
Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii,
zanim fobia całkowicie zrujnuje Panu życie.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, nie sposób w tym miejscu udzielić panu jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli problem utrzymuje się od dłuższego czasu zachęcam do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej u psychologa-psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.