Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego coraz częściej zmagam się z lękami?

Witam,mam taki problem że coraz bardziej i częściej dopadają mnie lęki na kontakt z ludzmi ,rozmowy z nimi a nawet na samo spotkanie sie z nimi zaraz robię sie czerwony na twarzy zaczynam się poci i drże nie wiem co mam ze sobą zrobic boję sie wychodzic z domu mam 30lat i robi sie coraz gorzej proszę z całego serca o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Nie podaje Pan co wydarzyło się w Pana życiu w ostatnim okresie - trudno zatem ocenić jakie czynniki uruchomiły takie zachowanie i dlaczego brakuje Panu wewnętrznego spokoju.

Uważam, że najkorzystniej dla Pana będzie umówić sesję z psychologiem w Pana miejscu zamieszkania w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego bądź skorzystać z wiedzy psychologa w ramach praktyki prywatnej.

Z całą pewnością jednak potrzebuje Pan bezpośredniej konsultacji psychologicznej skoro nie czuje się Pan ważny i bezpieczny. Na pewno należy się tym zająć.

Serdecznie pozdrawiam! Magdalena Nagrodzka PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0

Witam W sytuacjach szczególnie obciążających, na pierwszy plan wysuwa się lęk, napięcie oraz poczucie niepewności i zagubienia. Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona, staje się wszechobecny i przyjmuje postać różnych fobii - stąd u Pana lęk przed kontaktami z ludźmi, nazywany fobią społeczną lub antropofobią. Najczęstsze objawy to: czerwienienie się, drżenie rąk i mięśni, duszności, przyspieszone bicie serca oraz nadmierna potliwość, a często też nudności i ciągła potrzeba korzystania z toalety. Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie, utrudnia normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje, zabierając tym samym całą radość życia. Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze. Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem. Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania. Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej. Mogą też pojawić się problemy zdrowotne. Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii, zanim fobia całkowicie zrujnuje Panu życie. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Dzień dobry, nie sposób w tym miejscu udzielić panu jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli problem utrzymuje się od dłuższego czasu zachęcam do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej u psychologa-psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy