Dlaczego córka ma wysoką gorączkę przy ataku ZUM?

Witam . Moja córka ma dwa podwójne UKM-y przy tym bardzo często łapie infekcje układu moczowego w lewej górnej części nerki mocz zalega i jest poskrecany moczowód. Miała już zrobioną renoscyntygrafie , urografie, cystoskopia USG RTG i każde badanie zmierzało do usunięcia lewej części nerki . Gdy ogłosiliśmy się na operacje anestezjolog nie zgodził się na uśpienia dziecka ( córka ma rok ) . Przepisami nam tylko Furagine i każą czekać na atak ZUM córka ma wtedy wysoką gorączkę i drgawki . bardzo się boję o jej życie . co mamy dalej zrobić? jak mamy jej pomóc ?:(

Lek. Paweł Szadkowski

Wymagają państwo specjalistycznej opieki pediatry i chirurga dziecięcego. Warto udać się do specjalistycznego ośrodka w celu rozważenia wszystkich możliwości leczenia. Na podstawie pani opisu nie da się jednak określić jakie leczenie powinno być zastosowane w przypadku pani córki. Na pewno ZUM z gorączką wymagają intensywnego leczenia przeciwbakteryjnego i przeciwgorączkowego. Jeśli przyczyna drgawek nie została wyjaśniona należy skonsultować się z neurologiem dziecięcym (najprawdopodobniej jednak są to drgawki gorączkowe).