Dlaczego córka odmawia sobie przyjemności?

Moja córka (11lat) wciąż przeczy sama sobie!Gdy ją pytam np.kupić Ci loda,odpowiada przecząco,a za 10 minut (gdy już nie ma możliwości zakupu)stwierdza,że jednak mogła chcieć.Tak jest ciągle:"nie chcę tego","daj mi spokój","nie chcę iść np na basen,do zoo,do parku","nie organizuj mi urodzin".Odmawia wszystkiego,co sprawia jej radość.Z tego powodu jest nieszczęśliwa,a mnie serce pęka.Dlaczego ona tak robi? Ostatnio już nie pytam, tylko kupuję, zabieram, daję i widzę,że jest szczęśliwsza.

Dziecko może mieć zaniżone poczucie własnej wartości. Np z powodu wywierania na nią presji, krytykowania, braku wspierania w szkole i w domu. Warto skonsultować się z psychologiem.

Witam serdecznie, chciałbym zaproponować Pani udanie się do psychopedagoga. Jednym z kilku jego zadań jest pomoc w ustaleniu problemu wychowawczego - przyczyny i (widocznych) skutków.

Dobry psychopedagog rozpozna źródło problemu i zaleci stosowanie odpowiednich sposobów zachowawczych.

Niestety z Pani tekstu mam za mało danych aby cokolwiek stwierdzić.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.