Dlaczego córka w wieku 14 lat ma polipa endometrialnego?

Witam corka ma 14 lat dzisiaj bylam u ginekologa okazalo sie ze corka ma polipa ediometrialnego o dl 3 cm i 14 mm i grobości 9 mm ma bardzo obfite i bolesne miesiączki polip zaczyna sie w maciny i wchodzi do pochwy wiekszości jest w pochwie dostaliśmy skierowanie do kliniki ginekologicznej do dalszej diagnostyki czy mam się martwić czy to cos grożnego czytalam ze najczesciej mają kobiety miedzy 30 a 50 rokiem zycia a nie w wieku 14 lat pozdrawiam Wiola

Szanowna Pani, nie potrafię odpowiedzieć na pytanie dlaczego polip wystąpił u Pani córki. To że najczęściej dotyczy kobiet w wieku 30-50 lat nie oznacza że nie pojawia się we wcześniejszym lub starszym wieku.