Dlaczego cykl miesiączkowy się wydłuża?

Od kilku miesięcy cykl miesiaczkowy mi się wydłuża, a to wszystko przez stresy. Chociaż w tym miesiącu nie miałam stresu, miesiączki nie dostałam do dzisiaj. W zeszłym miesiącu dostałam 6 kwietnia. Jestem zapisana do ginekolega ale wizytę mam za 6tyg. Teraz się stresuje czy czasem to nie ciąża.. czuje ból podbrzusza jak na okres zwłaszcza rano, mam suchosc pochwy, na twarzy jak zwykle mnie wystpalo tylko mocniej i teraz doszedł stres przez ten brak okresu.

Żeby zmniejszyć poziom stresu podczas oczekiwania na wizytę proponuję wykonać test ciążowy, lub co bardziej dokładne - oznaczenie beta-HCG z krwi w laboratorium. Przewlekły stres może powodować zmiany cyklu miesiączkowego, prosze więc jak najszybciej rozwiać wątpliwości.

Dzień dobry. Nadmiar stresu wpływa na nasze funkcjonowanie poznawcze, ale również wywołuje objawy somatyczne. Niezależnie od tego, na ile wpływa na opisane przez Panią trudności, warto skorzystać z konsultacji psychologicznej w zakresie podniesienia kompetencji radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam.